Eesti kaitseväelased olid rünnaku ajal täitmas baasikaitse ülesandeid ning tuvastasid pärast kaudtule rünnakut kahtlaselt tegutseva masina, mis üritas baasi territooriumile pääseda. Eestlased hoidsid masina baasi sisenemise ära.

Kaitseväe kinnitusel ükski inimene rünnakus viga ei saanud.

„Eesti kaitseväelased tegutsesid oma teenistusülesandeid täites professionaalselt ning külmavereliselt ja tagasid seeläbi baasi ja seal viibivate inimeste ohutuse,” ütles Eesti kontingendi vanem Malis major Rauno Viitmann. „Eesti üksus jätkab oma teenistust operatsioonil Barkhane.“

Eesti kontingent paikneb Prantsusmaa baasis Nigeri jõe kaldal Gao linnas, kus teenib üle 1500 sõjaväelase erinevatest riikidest. Eesti üksus elab ja teenib samades tingimustes nagu Prantsusmaa sõjaväelased. Operatsioonil Barkhane on Eesti üksuse ülesanneteks patrullimine Gao linnas ja selle lähiümbruses, baasikaitse ja kiirreageerimine.

Prantsusmaa operatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja selle eesmärk on piirkonnas stabiilsuse loomine ning Euroopat puudutavate probleemide, näiteks terrorismi ja ebaseadusliku immigratsiooni ohjamine.