"Selle paketi sisu on ülilaetud ideologiseeritud väide, et kogu senine industriaalne majandustegevus on planeedile kahjulik ja tuleb sisuliselt välja juurida," sõnas Helme ERRile.

Tema sõnul hakkab EL paketi raames tööstust maksustama ning seda tehakse lihtsalt kliimaettekäändega. "Maksusuveräänsus peab jääma igale riigile endale. Täpselt nii, nagu me tahame midagi maksustada, nii me maksustame," sõnas Helme.

Eelmise valitsuse ajal kujundatud seisukoht eitas Helme sõnul mitmeid paketis välja toodud asju, ennekõike maksustamist. "Eesti vähemalt senine seisukoht ei luba mitte mingil juhul meil selle paketiga nõus olla," täpsustas ta.

EKRE esimees lisas, et kui kogu Euroopa majandus seisma panna, ei muutu süsinikuheidete emissioonide osas kogu maailma vaadates suurt midagi.

"Mida me võime kokkuvõtlikult öelda, on, et kõik läheb kallimaks ja läheb pööraselt kallimaks: läheb transport kallimaks, läheb elamu kallimaks, läheb energia ja toit kallimaks," selgitas Helme.

Euroopa Komisjon avalikustas eile enda ettepanekud, kuidas jõuda kliimaneutraalsuseni. Iga seadusemuudatus mõjutab ka Eestit, aga kuidas täpsemalt, saab lugeda EPLi artiklist.