"Läksin eile Confido erakliinikusse puukentsefaliidivastast vaktsiini saama, sain süsti kätte. Hakkasin juba ära minema, see oli vist 15 minutit pärast süsti saamist, kui mulle kliinik helistas," rääkis ERR-ile Katariina-Jette Sõerde.

Sõerde sõnul küsiti temalt, kas ta on varem COVID-19 vaktsiini saanud. "Ma vastasin, et olen, mille peale nemad siis küsisid, et miks ma praegu ennast Jansseni vaktsiiniga vaktsineerida lasin. Selle peale ütlesin mina, et ma tulin praegu puukentsefaliidi süsti saama, mitte COVID-i vastu, ja selle peale kutsusid nad mind ruttu tagasi," jutustas naine.

Ta hindas tagantjärele isegi veidraks, kui tal pärast enda teada puugivaktsiini saamist 15 minutit istuda paluti, ent ei osanud arvatagi, et talle valet vaktsiini süstiti.

Erakliiniku töötajad hoiatasid, et naisel võib väga halb hakata, aga seda siiski ei juhtunud. "Võib-olla kerge peapööritus oli, aga ei midagi hullu," rääkis Sõerde.

Confido juhatuse liige Kadi Lambot ütles ERR-ile, et juhtunu oli süsti teinud õe inimlik eksitus. "Loomulikult meie vastutame oma tegevuste eest," ütles Lambot ja lisas, et kliiniku arst on patsiendiga suhelnud, uurinud tema enesetunde kohta ning vajadusel on Confido valmis pakkuma naisele ravi.