Videost on näha ka seda, et ühest ohtlikust olukorrast BMW juht ei õppinud peale esimest luhtunud (ja ohtlikku) möödasõidukatset asus ta kohe tegema uut.

Politseile veel hetkeseisuga tolle sõiduki kohta teavitust pole tulnud.

Politsei soovib inimestele südamele panna, et iga liikleja peab järgima liiklusalaste õigusaktide nõudeid, olema liikluses hoolikas ja ettevaatlik ning tagama liikluse sujuvuse, et vältida ohtu ja kahju tekitamist.

Enne möödasõidu alustamist peab juht veenduma, et:

• ükski tema järel sõitva sõiduki juht pole alustanud temast möödasõitu
• samal sõidurajal ees sõitva sõiduki juht pole andnud märku vasakpöördeks
• möödasõit ei ohusta ega takista teisi liiklejaid
• sõidurada, millele juht suundub, on piisavas ulatuses vaba
• tal on võimalik tagasi reastuda, ohustamata ja takistamata juhti, kelle sõidukist mööda sõidetakse.

Kui möödasõidu ajal ilmneb takistus või liiklusoht, mida juht ei saanud ette näha või ei osanud õigesti hinnata enne möödasõidu alustamist, tuleb möödasõit katkestada.

Mõtlemiseks

Huvitav fakt: sõites mööda sõidukist, mis liigub 88 km/h ja sõites edasi 90 km/h, jõuab sõiduk 10 kilomeetri kaugusele vaid üheksa sekundit varem kui 88 km/h liikuv sõiduk.

Nagu kombeks, siis möödasõitu tehakse „põhjagaasiga“, sest möödasõit on ohtlik ja tuleb võimalikult kiirelt lõpetada. Kas see üheksa sekundit on väärt seda, et seada ohtu nii ennast kui kaasliiklejaid?

Möödasõit ei ole kohustuslik manööver. Enne möödasõitu tasub kaaluda, kas möödasõiduga saavutatav ajavõit on üldse mõistlik võrreldes manöövriga kaasnevate ohtudega.
Mõtle võimalikele tagajärgedele enne seda, kui tagajärjed ennast ise meelde tuletavad!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid