Teisipäeval ja kolmapäeval kohtub Kallas Washingtonis Senati relvajõudude komitee juhtide Jack Reedi ja James Inhofe´iga ning USA senati Balti parlamendirühma kaasesimehe senaator Chuck Grassleyga. Esindajatekoja liikmetest kohtub Kallas Balti parlamendirühma kaasesimeeste, relvajõudude komitee liikmete Ruben Gallego ja Don Baconiga.

Grassley, Bacon ja Inhofe esindavad Kongressi vabariiklasi, Reed ja Gallego on demokraadid.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel on kohtumiste eesmärk on arutada Eesti-USA kaitsekoostööd ning julgeolekuolukorda Läänemere piirkonnas laiemalt. “Chuck Grassley, Ruben Gallego ja Don Baconi eestvedamisel loodi eelmisel aastal kongressis Balti julgeolekuinitsiatiiv, millega toetatakse Balti riikide kaitsevõimet,” selgitas peaministri büroo. Lähikuudel peavad kongressi vastutavad komisjonid otsustama, kas algatust jätkata või mitte.

Kolmapäeval esineb Kallas mõttekojas Atlantic Council digipoliitika ja rahvusvaheliste suhete teemal ja tutvustab sügisel toimuvat Tallinna digitippkohtumist. Nädala teises pooles osaleb Kallas kinnisel arvamusliidrite konverentsil Yellowstone Weekend.