AP teatab, et ellujäänuid on praeguse seisuga vähemalt 40. Hetkel on teada, et 19 inimest on hukkunud. Päästetööd jätkuvad. "Lennuk lendas maandumisrajast üle ning proovis uuesti kõrgemale tõusta, ent see ei õnnestunud," ütles Filipiinide sõjaväe ülem meediale.

Pardal viibinud inimesed olid enamjaolt sõdurid, keda viidi riigi lõunaosasse seal tegutsevate islamistlike terroriorganisatsioonidega võitlemiseks. AFP teatel oli suur osa sõduritest väljaõppe äsja lõpetanud.

Lennuk jõudis teenida vaid mõned kuud

Tegemist oli 1987. aastal valminud USA suurfirma Lockheed Martini C-130 Hercules lennumasinaga, mis veel tänavuse aasta alguses kuulus USA õhujõudude koosseisu. Lennuk anti alles 19. veebruaril Filipiinidele üle. Sõjalise abi raames sai saareriik ameeriklastelt selle ja teise samasuguse lennuki ostmiseks kolmandiku võrra soodustust.

"C-130 on end tõestanud lennumasin, mis näitas möödunud aastal võimekust viia COVID-19 tõttu vajalikke tarbeid üle kogu riigi," ütles USA Filipiinide saatkonna asjur John Law lennuki üleandmisel. "Loodame, et lennukist saab Filipiinidele kindel tööhobune paljudeks aastateks," lisas ta.

Veidi vähem kui kuu aega tagasi saatis USA president Joe Biden filipiinlastele tervituse nende iseseisvuspäeva puhul: