Kuivõrd terviseameti kesklaos hoiustatakse endiselt ravimeid ja vaktsiine, mis määrati möödunud nädalal karantiini, otsustati need toimetada hulgimüüjast koostööpartneri lattu, kuniks saabub lõplik veendumus terviseameti ladude töökindluse osas. Karantiini paigutatud ravimeid on vaja säilitada juhuks, kui saabub tootjapoolne hinnang, et ravimit võib temperatuurikõikumistele vaatamata siiski kasutada. Kõikide ravimite osas pole lõplikku hinnangut saabunud.

Terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas ütles Delfile, et laos on praegu ööpäevaringne mehitatud valve. Siiski hakkas tööle ka häiresüsteem, mis teavitas temperatuuri tõusust. Laos jõudis temperatuur pisut üle kaheksa kraadini jõuda, seal olid sellised ravimid ja vaktsiinid, mis vajasid kuni kaheksakraadist temperatuuri. Kaas kinnitas, et midagi ei riknenud.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno palus kiire logistikaoperatsiooni läbiviimiseks abi päästeametilt ning komplekteerimisele saabus appi Tallinna Lilleküla komando meeskond. Kolimine võttis aega kuni tunni.

Järgmisel nädalal saabuvad tarned, mis vajavad hoiustamist külmaruumis (+2 kuni +8 kraadi), toimetatakse hulgimüüjast koostööpartneri juurde. Külmaruumide temperatuurikõikumine ei ole puudutanud autonoomsetes ultrasügavkülmikutes hoiustatavaid vaktsiine. Madalamaid hoiustamistemperatuure nõudvad vaktsiinid laekuvad jätkuvalt terviseameti kesklattu. Samuti ei mõjuta juhtunu COVID-19 vastast vaktsineerimist, sest kõiki kasutusel olevaid koroonavaktsiine hoiustatakse hulgimüüjast koostööpartneri või tervishoiuteenuse osutajate juures.

Alles jaanipühade ajal tõusis terviseameti külmlaos temperatuur üle lubatu, seetõttu läksid hapuks 3 miljoni euro väärtuses ravimeid ja vaktsiine, teiste seas ka 68 000 AstraZeneca koroonavaktsiini. Pole veel selge, kas tegemist oli kellegi hooletusega või polnud tehnilist riket võimalik kuidagi ennetada.