Viie kasulapse väärkohtlemise eest vangi mõistetud Malle Kobin pidi esialgu vanglasse ilmuma 11. mail, kuid tal on õnnestunud seda määruskaebustega edasi lükata. Põhjuseks toob ta halva tervise, kuid Tallinna vangla hinnangul saab teda ravida ka trellide taga.

Endine aasta ema mõisteti kohtu esimeses astmes neljaks ja pooleks aastaks vangi. Kobin kaebas otsuse edasi ringkonnakohtusse, kust talle määrati pooleaastane reaalne vangistus. 69-aastane naine pidi vanglasse ilmuma 11. mail, kuid esitas mõni päev varem taotluse, et vangistus tervislikel põhjustel kahe kuu võrra edasi lükata.

Vangistust võib edasi lükata kuni kuue kuu võrra, kui süüdimõistetu on raskelt haigestunud ja vanglas ei ole võimalik teda ravida. Tallinna vangla leidis aga juba Kobina esimese kaebuse dokumentidega tutvudes, et Malle Kobinat on võimalik ravida ka Tallinna vanglas ja vangistuse täitmisele pööramise edasilükkamine pole vajalik.

Siiski kaebas Kobin vangla hinnangut kuuldes veel Tallinna ringkonnakohtule, kes aga 14. juunil leidis, et Kobina kaebus oli põhjendamatu. Selle peale esitas Kobin nüüd kolmandat korda kaebuse, seekord juba riigikohtule, kes otsusas täna, et ei võta tema kaebust arutlusele. Niisiis jõustub täna Pärnu maakohtu määrus, mille alusel peab Kobin vanglasse ilmuma seitsme päeva pärast.

Kobina kaitsja Aivar Ennok jäi kaebuse esitamisest rääkimisel napisõnaliseks, viidates delikaatsetele isikuandmetele. „On teatavaid haiguseid, mida leian, et ei saa vanglas kohapeal ravida,” ütles ta. „Tal on keerulise diagnoosiga haigus.”

Siiski leidis Tallinna vangla, et seda keerulist haigust saab ka ravida vanglas kohapeal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid