„Euroopa Liidu poliitikat määrab üha sagedamini agressiivne russofoobne vähemus, mis leidis täielikult kinnitust EL-i tippkohtumisel Brüsselis 24. ja 25. juunil, kus arutati suhete perspektiive Venemaaga,” kirjutas Lavrov oma artiklis „Venemaa ülemaailmses poliitikas” ajalehes Kommersant, vahendab Interfax.

Lavrov märkis, et Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli ja Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni algatus viia läbi kohtumine Venemaa presidendi Vladimir Putiniga maeti enne, kui see sündida jõudis.

„Vaatlejad märkasid, et USA oleks nagu Vene-Ameerika tippkohtumisega Genfis andnud sellele algatusele rohelise tule, aga baltlased koos poolakatega nurjasid Berliini ja Pariisi „isetegevuse” (ning Saksamaa ja Prantsusmaa suursaadikud Kiievis kutsuti Ukraina välisministeeriumi selle „isetegevuse” teemal selgitusi andma),” kirjutas Lavrov.

Lavrov lisas, et Brüsseli tippkohtumise tulemus oli käsk Euroopa Komisjonile ja Euroopa välisteenistusele töötada „igaks juhuks” välja uued Venemaa-vastased sanktsioonid ilma mingitele „pattudele” osutamata.