Ettevõte Silmarõõm S vaktsineerib neljapäeval, 1. juulil kell 15-19 Narvas Fama kaubanduskeskuses, kokku on võimalik teha 200 vaktsiinidoosi ja kasutatakse ühedoosilist vaktsiini Janssen.

Tallinnas vaktsineerib Confido Meditsiinikeskus ilma eelregistreerimata alates tänasest Lasnamäe Centrumi kiirkliinikus. Ka seal saab end lasta vaktsineerida ühedoosilise Jansseni vaktsiiniga, vastu võetakse kuni 50 inimest nädalas.

"Üle poole täisealistest eestimaalastest on tänaseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud ning võib arvata, et need, kes on ise väga motiveeritud kaitsesüsti saama, on selleks vajalikud sammud juba astunud. Nüüd keskendume neile, kes vajaksid väikest nügimist," ütles vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer. "Kui näeme, et see toimib, siis tekitame selliseid võimalusi juurde," lisas ta.

Jätkuvalt saab vaktsineerimiseks aja registreerida digiregistratuuris digilugu.ee ja riigi infotelefonil 1247. Vabu aegu sellesse ja järgmisse nädalasse on saada üle Eesti. Vaktsineerimine on tasuta ja vaktsineerida saavad Eestis elavad inimesed alates vanusest 12 eluaastat.

Uuringud näitavad, et kõik Eestis pakutavad vaktsiinid aitavad tõhusalt ka delta tüve vastu, kuid vaid siis, kui vaktsineerimiskuur on lõpetatud Jansseni puhul kaks nädalat pärast ainust doosi, Pfizeri puhul üks nädal pärast teist doosi, Moderna ja Astra Zeneca puhul kaks nädalat pärast teist doosi.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Samuti kehtib vähemalt ühe aasta ELi vaktsineerimise digitõend, mis võimaldab lihtsamalt reisida ja ilma testimata ka Eestis paljude ürituste külastamist.

Eestis on pühapäeva hommikuse seisuga COVID-19 vastu vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 552 164 nimest, vaktsineerimine on lõpetatud 419 380 inimesel. Täisealistest eestlastest on vaktsineeritud 50,7 protsenti.