Viimase ööpäeva jooksul said kutselised ja vabatahtlikud päästjad 486 väljakutset.

„Kõik tormikahjude väljakutsed said eile lahendatud. Neid võib aga veel täna lisanduda, kui inimesed liikuma hakkavad ja avastavad teele või elektriliinidele kukkunud puid. Tegeleme nendega siis jooksvalt,“ sõnas Päästeameti vastutav korrapidaja Indrek Ints.

Väljakutseid tulekahjudele oli 129, neist 94 olid põlengutele väljaspool hooneid ning metsas ja maastikul. Kõigist tulekahju väljakutsetest vaid 19 olid kaebused naabri jaanilõkke kohta. Mullu oli enamik tulekahjude väljakutseid seotud naabritevaheliste arusaamatustega.

Jaanipüha aga jätkub ja hoolimata vihmavalingutest on suur osa Eestist endiselt suure või äärmiselt suure tuleohuga piirkond, seda eriti Kirde-, Ida- ja Kagu-Eestis.

„Kui ikka maapind ümberringi kuivusest krõbiseb ja kui ka veel tuul peaks puhuma, tuleb lõkke tegemine edasi lükata. Ohutus algab igaühest endast ja vaid nii on kõigil rõõmsad pühad, kui asjatult riske ei võeta,“ ütles vastutav korrapidaja.

Ohutuse tagamiseks on kutselised ja vabatahtlikud päästjad ainuüksi viimasel kahel päeval teinud sadakond lõkkepatrulli, et kontrollida lõkete vastavust tuleohutusnõuetele, ning lõkkepatrullid jätkuvad. Infot sellest, kuidas lõket ja grilli ohutult teha, leiab SIIT.

Kiire abivajaduse korral tuleb kohe helistada hädaabinumbril 112.