MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS küsitlevad iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 29,2%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 21,7% ja Keskerakonda 19,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Nädalaga toimus reitingutabelis kaks märkimisväärset muutust. Reformierakonna toetus langes 1,5% võrra ning esimest korda pärast selle aasta jaanuarikuud jääb peaministripartei toetus alla 30%.

EKRE toetus tõusis nädalaga 1,1% võrra ning on nüüd kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui ühiskonnauuringute instituut ja Norstat küsitlustega alustasid.

Reformierakonna edu teisel kohal oleva EKRE ees on nüüd 7,5% ning nende kahe erakonna vahe pole varem nii väike olnud.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (12,5%), sotsiaaldemokraadid (7,8%) ning Isamaa (5,6%). Koalitsioonierakondi toetab kokku 48,7% ja opositsioonierakondi 35,1%.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 19. maist 14. juunini ning kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on ühiskonnauuringute instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.