„Smugeldaja oli ebaseaduslikuks tegevuseks üsna põhjalikult ette valmistunud, kuivõrd kandis sukeldumisülikonda ning kasutas ujumisel abivahendeid, mis võimaldaks tal vees tavalisest oluliselt kiiremini edasi liikuda,“ kirjeldas Saatse kordoni juht Arvi Suvi.

22-aastane topeltkodakondsusega mees peeti asjaolude selgitamiseks kinni ja viidi arestimajja. „Samas kaasati järvekallast üle kontrollima nii droon kui ka patrull teenistuskoeraga. Peagi teatas droonipiloot, et avastas roostikust musta kilesse pakitud kastid, milles oli üle 100 000 Venemaa Föderatsiooni maksumärkidega salasigaretti,“ märkis kordonijuht. Juhtunu kõigi üksikasjade selgitamiseks alustati krimnaalmenetlust, mida viib läbi maksu- ja tolliamet.

Arvi Suvi sõnas, et antud juhtum on ilmekaks näiteks, kuidas piiriüleseks kuritegevuseks otsitakse aina uusi viise. „Pöörame aktiivselt tähelepanu piiriülese kuritegevuse avastamisele nii maal, veel, õhus ja ka vee all. Lisaks peab piiririkkuja arvestama, et läbi aegade on suureks abiks oma tähelepanekute jagamisega olnud piirivalvuritele ka kohalikud elanikud. Seega kui näete piiriäärsel alal või ka piiriveekogul kahtlast liikumist, sõidukeid või ka drooni, mis võib olla seotud salakaubaveo või muu piiriülese kuritegevusega, andke sellest jätkuvalt omakandi piirivalvuritele teada,“ kutsus Suvi piiriäärseid elanikke turvalisuse tagamisele õlga alla panema.

Sel aastal on piirivalvurid piiripunktides ja nende vahelisel alal avastanud 11 salakaubaveo juhtumit. Möödunud aasta peale kokku avastasid piirivalvurid välispiiril salakaubaveojuhtumeid 48 juhul.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid