PERH rõhutab teates, et EMO on eelkõige mõeldud erakorraliste tervisemurede lahendamiseks.

Lisaks tuletatakse meelde, et perearst peab inimese akuutse tervisemurega vastu võtma samal päeval, mitte-akuutse mure korral viie tööpäeva jooksul. Koormuse tõttu võivad ooteajad EMO arsti vastuvõtule kergemate kaebustega pikeneda kuuelt tunnilt kaheksale tunnile.

„Nagu ikka, kaasneb suvehooajaga nii raskete kui ka kergemate traumade ja muude erakorraliste tervisemurede kasv,“ ütles regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja kohusetäitja dr Kristiina Põld.

Dr Põld lisas: „Kergemate sümptomitega palume pöörduda perearsti poole või konsulteerida perearsti nõuandetelefonil 1220 ning mitte EMO-sse pöörduda. Kuna EMO-s on tõsiste haigusseisunditega inimesi väga palju, siis venivad ooteajad kergemate haigustunnustega inimeste jaoks väga pikaks ja inimese jaoks on ebamõistlik koridoris nii pikalt oodata."

Puugihammustused, kerged marrastused, viirushaiguste sümptomid ja muud kergemad tervisemured on haigla teatel kohane lahendada perearsti abi kasutades.

„Kui tavapäraselt on meie EMO-s suvisel ajal ööpäevas umbes 250 külastust, siis praegu on igapäevased numbrid suuremad kui 300, samas pole meil võimalust personaliarvu kasvatamiseks,“ sõnas dr Põld ja lisas: „Palume inimestelt mõistlikkust ja mõistvat suhtumist!“