Päästjad leidsid neiud Kaberneeme rannast 500 meetri kauguselt merest. Ühe päästja Rait Killandi sõnutsi olid neiud veel teadvusel, kuid külmavapetes ning külmast valged. „Šokis, alajahtunud ning mentaalses segaduses,” kirjeldas Killandi.

Killandi selgitas, et neiud olid jetiga merel ümber läinud, mida märkas rannas olnud isik, kes kutsus merepääste. Veetemperatuur oli Killandi teatel vees viibimiseks liiga külm, kuid asukoha täpselt temperatuuri päästja ei teadnud. „Päästma minnes oli vesi 14 kraadi ja kui tagasi tulime, siis oli langenud 7 kraadile,” ütles Killandi. Neiud viibisid külmas vees 20 minutit, mille jooksul tekkis alajahtumine.
Killandi tõi välja, et külmas vees hakkab keha sooja ära andma ning veri ei jõua enam kõigi
kehaosadeni. „Esimesena lähevad käed ja jalad. Seejärel siseorganid, mis ei ole elutähtsad,” selgitas päästja. Peale seda tuleb Killandi sõnutsi teadvuse kaotus ning pahatihti uppumine.

Laupäeval Kaberneemel olnud vees peaks Killandi hinnangul inimene enne teadvuse kaotamist vastu umbes pool tundi. „Ohud olid tõsised,” võttis Killandi juhtumi kokku.
Päästja kiidab neiusid, et nood kandsid veste. „See aitas neil veel püsida,” ütles Killandi. Siiski manitseb ta, et jetiga sõites tuleb kanda kalipsot, mis aitab keha soojas hoida. Päästja toob lisaks välja, et merele minnes tuleb kaasa võtta veekindel telefon, et vette kukkudes saaks ise päästesse helistada. Päästja toob välja, et kui õnnetust poleks kaldalt nähtud, poleks lugu sugugi õnneliku lõpuga. Õnnetusse sattunud jeti toodi ka merepääste poolt kaldale.

Kriitilisi väljakutseid on Kaberneeme vabatahtlikel merepäästjatel Killandi sõnul siiski vähe. 15 tegutsemisaasta jooksul on päästja hinnangul neid olnud kolm. Vabatahtlik päästja rääkis, et riiklik merepääste on küll mobiilne, kuid ei suuda tervet Eestit katta. Siiski on suuremad ohupiirkonnad vabatahtlike poolt kaetud. „Seda võimalust ei ole, et kutsele jääks reageerimata,” ütles Killandi.
Kaberneeme vabatahtlik maa- ja merepääste koosneb 20 inimesest, kellest 18 on läbinud merepääste koolituse.