Kallas osaleb täna Brüsselis NATO tippkohtumisel, mille üheks kandvaks teemaks on atlandiülene ühtsus ning NATO kohanemine, vastamaks nii praegustele kui ka uutele väljakutsetele ja ohtudele.

"Kollektiivkaitse on NATO kõige olulisem ülesanne ning selle tagamiseks tuleb NATO-l kohaneda üha keerulisemaks muutuva julgeolekukeskkonnaga. Meie huvides on kinnitada alliansi ühtsust ja tagada liitlaste sarnane arusaam alliansi ees seisvatest ohtudest," rääkis Kallas.

Venemaad nimetas Eesti peaminister jätkuvalt alliansi jaoks suurimaks ohuks. "NATO peab jätkama heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamist ning see nõuab nii ressursse kui ka uusi otsuseid," märkis Kallas pressiteates.

Liitlased kogunevad täna Brüsselis arutama NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi algatatud alliansi tuleviku arengutega seotud teemasid, sh NATO2030 protsessi ning strateegilise kontseptsiooni kaasajastamist. "Terrorism on endiselt reaalne oht, Hiina käitumise osas tuleb valvas olla, samuti kokku leppida, kuidas tegeleda uutest tehnoloogiatest tulenevate väljakutsetega," kommenteeris Kallas.

Peaminister Kaja Kallas esineb tippkohtumise raames ka NATO tulevikule pühendatud foorumil "NATO2030 at Brussels Forum", kus esineb atlandiülese koostöö teemalises paneelis koos Kanada peaminister Justin Trudeauga.