Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Indrek Saar teatas täna, et sotsid ei liitu EKRE koostatud umbusaldusavaldusega Kaja Kallasele, "kuna see sisaldab ohtralt udujuttu ning valesid politseiriigi ja süvariigi teemal."

Küll aga ootavad nad riigikogu saadikuid ühinema sellise umbusaldusavaldusega, mis toob nende hinnangul välja tegelikud põhjused, miks Kaja Kallase valitsus on läbi kukkunud.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare sõnul toetasid sotsiaaldemokraadid jaanuaris Kaja Kallasele peaministri volituste andmist. „Meil olid ootused, et Reformierakonna ning Keskerakonna valitsus asub vähendama ühiskonnas kriisi ajal suurenenud ebavõrdsust ning otsustavalt tõrjuma poliitilist korruptsiooni, mis kahandab inimeste usaldust poliitika ja erakondade vastu. Samuti lubas Kaja Kallas keskkonnateadlikku pööret riigi juhtimises. Toonane usalduskrediit on tänaseks õhku haihtunud. Peaminister ja tema juhitud valitsus on olnud hoolimatu ning petnud kuhjaga neile pandud lootusi,“ ütles Saar.

Sotsiaaldemokraatide avaldus loetleb üles põhjused, miks valitsus on kaotanud nende silmis usalduse.

„Peaminister Kaja Kallase juhtimisel surub valitsus ühiskonnale peale kärpepoliitikat, mis kahjustab otseselt Eesti arengut. Ajast ja arust kärped tekitavad uut ebaõiglust ja ebavõrdsust ning kahandavad väga paljude inimeste heaolu ja tulevikuväljavaateid,“ seisab avalduses, mis heidab valitsusele ette ka tahtmatust ohjeldada korruptsiooni ning ebaõnnestunud kliimapoliitikat.

„Peaminister Kaja Kallas pakub Eestile arenguteed, mis ei ole meie riigi ja rahva huvides. Eesti väärib paremat valitsust,“ seisab umbusaldusavalduse projektis.

EKRE andis möödunud nädalal teada, et nemad on samuti koostamas umbusaldusavalduse teksti Kaja Kallasele. EKRE erakonna esimees Martin Helme ütles ERR-ile, et Kaja Kallase umbusalduseavaldus antakse riigikogule üle ilmselt tuleval nädalal. "Meie suhtumine on, et kogu see eelarve-, maksu- ja kärpepoliitika on kogu valitsuse poliitika ja selle eest vastutab peaminister. Nii et meie soovime jätkuvalt umbusaldada Kaja Kallast," ütles Helme.

Delfi avaldab sotside umbusaldusavalduse teksti täismahus: