Venemaal hakkas nakatumiste arv kasvama, viimase ööpäeva jooksul registreeriti riigis rohkem kui 12 000 uut juhtumit, kirjutas Raadio Vaba Euroopa eile. Tegemist on kõrgema nakatumiste arvuga veebruarist alates.

Neist üle 5800 juhtumi registreeriti Venemaa pealinnas Moskvas. Tegemist on pealinna rekordiga alates jaanuari keskpaigast.

Moskva meer Sergei Sobjanin teatas seepeale, et koroonaviirust on üha keerulisem ravida. „Eeldasime, et kevadine tõus tuleb aprillis-mais, nagu mullu oli. Kuid nüüd näeme, et see on nihkunud juuni-juuli peale," sõnas Sobjanin eile tehtud videopöördumises.

Sobjanini hinnangul on umbes pooled Moskva elanikud saavutanud nüüdseks mingi tasandi immuunsuse. „Aga samaaegselt näeme, kui agressiivne Covid-19 on ja kui keeruline seda on ravida. Üsna palju moskvalasi on intensiivravil ja saavad hingamisabi," lisas ta.

Vene statistikaameti Rosstat andmeil registreeriti Venemaal mullu aprillist kuni selle aasta aprilli lõpuni umbes 270 000 koroonaviirusega seotud surmajuhtumit. Bloomberg tsiteeris Rosstati asejuhti Pavel Smelovi, kelle sõnul kavatseb amet 15. juunil avaldatavas raportis surnute arvu veelgi ülespoole korrigeerida.