Reformierakonda toetab 30,7%, konservatiivset rahvaerakonda 20,6% ja Keskerakonda 19,3% valimisõiguslikest kodanikest. Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (13,2%), Sotsiaaldemokraatlik erakond (7,5%) ning Isamaa (5,4%).

Koalitsioonierakondi toetab kokku 50% ja opositsioonierakondi 33,5%. Nädalaga märkimisväärseid muutusi reitingutabelis ei toimunud.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS uurivad koostöös iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 12. maist 7. juunini, mil küsitleti 4003 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.