"Eriti sisukaks on kujunenud koostöö küberjulgeoleku ja digiteemadel, väga tihe on Eesti ja Prantsusmaa kaitsekoostöö. Tänastel kohtumistel arutamegi võimalusi edasisteks sammudeks koostöö süvendamisel," ütles Liimets.

Samuti on päevakorral eelseisva NATO tippkohtumisega seonduv ja aktuaalsed küsimused Euroopa Liidus, sealhulgas julgeolekuolukord lähinaabruses ehk Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas. Ka kohtub välisminister täna OECD uue peasekretäri Matthias Cormanniga.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson aga osaleb reedeni Eesti, Läti ja Leedu väliskomisjonide esimeeste ühisvisiidil Berliini Saksamaale. "Suure osa kohtumistest pühendame kindlasti päevakajalistele teemadele, arengutele Valgevenes ja Ukrainas ning Euroopa Liidu ühtsele välis- ja julgeolekupoliitikale," märkis Mihkelson.

Tema sõnul kohtutakse visiidi käigus ka mitmete erinevate erakondade esindajatega, et saada ülevaade sügisel eesootavatest Bundestagi valimistest.

Täna saavad Balti riikide väliskomisjonide esimehed kokku Saksamaa presidendi kantselei välispoliitika direktori Thomas Baggeri ning Bundestagi väliskomisjoni juhi Norbert Röttgeni ja riigikaitsekomisjoni juhti Wolfgang Hellmichiga.

Neljapäeval ja reedel jätkub visiit kohtumistega Saksa välisministeeriumi, föderaalkantselei, Konrad Adenaueri fondi ning Liberaalse Modernsuse Keskuse esindajatega. Samuti on kavas kohtumine Valgevene opositsiooni kõneisikuks kujunenud Svjatlana Tsihhanovskajaga.