Mehelt võeti kuueks kuuks ära juhtimisõigus ja konfiskeeriti auto.

Paide politseijaoskonna väärteomenetleja Ragne Tõnts ütles, et menetluse käigus selgus, et mees on samal aastal suhteliselt lühikese aja jooksul toime pannud erinevaid liiklusrikkumisi ning varasemad karistused ei ole mõjutanud teda liikluses ohutult käituma ning on alust arvata ka seda, et ta võib jätkata sarnaseid liiklusrikkumisi tulevikus.

"Seetõttu konfiskeeriti lisaks juhtimisõiguse äravõtmisele temalt ka sõiduvahend, millega ta rikkumisi toime pani," lisas ta.

Mis juhtus?

Pärast politsei peatumismärguande eiramist algas tagaajamine Imavere-Viljandi maanteel, mis lõppes Viljandi vallas Auksi külas ehk Imaverest üle 30. kilomeetri eemal.

Roolis oli 23-aastane mees. Miks otsustas ta põgenema hakata, seda politseinikud sündmuskohal öelda ei osanud.

Sündmused said alguse, kui BMW juht jäi ebakindla sõidustiiliga teistele liiklejatele silma ning potentsiaalsest ohtlikust juhist häirekeskusele teada anti.

Noore juhi tegevus oli ülimalt ohtlik, sest kiiruses ulatusid ligi 200 km/h ja sel ajal, kui juht põgeneda üritas, oli maanteel palju liiklust ning ta pani oma tegevusega ohtu nii enda kui ka teiste liiklejate elu ja tervise.

Viljandi politsei pani Imavere- Viljandi maanteele Auksi küla lähistele siili ning BMW sõitis sellest üle. BMW purunesid juhipoolsed rehvid. Juht peatus, kui eravärvides politseiauto sõitis talle ette. Politseisõiduki tagumine osa sai ka kannatada.