MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS küsitlevad iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31,2%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 20,4% ja Keskerakonda 18,8% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (13,4%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,9%) ning Isamaa (5,2%). Koalitsioonierakondi toetab kokku 50% ja opositsioonierakondi 33,5%.

Suurima muutuse tegi nädalaga EKRE toetus, mis langes 1,1% võrra. Ülejäänud erakondade toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 4.-31. maini ning kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.