Esimesed 1300 kaarti, koguväärtuses 65 tuhat eurot anti esmaspäeval üle Tallinna Lastehaigla ja Ida-Tallinna Keskhaigla esindajatele.

31. mai seisuga olid 3261 eraisikut ja 171 ettevõtet PAI toetuseks annetanud kokku 565 205 tuhat eurot. Eesti Õdede Liidu asepresidendi Gerli Liiveti sõnul on väga liigutav, kuidas Eesti inimesed on PAI algatusega kaasa tulnud.

„Kui algatajad meie poole talvel pöördusid, näis see aktsioon kui üks suur hea tahe, aga kuna numbrid olid müstilised, siis täit veendumust, et see kõik ka õnnestub, veel ei olnud. Aga õnnestus tänu headele Eesti inimestele. Suur, suur tänu meie õdede ja hooldustöötajate poolt kuulub kõigile annetajatele, iga panus on siin väga oluline, sest eeskätt on tegemist tunnustusprojektiga,“ sõnas Liivet.

PAI algatajad pikendasid ühtlasi kampaaniat kuni septembrini, seades eesmärgiks koguda kokku 850 tuhat eurot. Sel juhul saavad PAI kaardi kõik Eesti õed ja hooldustöötajad.

PAI ühe algataja, Kultuuripartnerluse SA juhataja Meelis Kubitsa sõnul võtsid algatajad teadliku riski, et septembriks suudetakse kokku koguda 850 tuhat eurot, mis lubaks anda 50 euro väärtuses kaardid kõigile õdedele ja hooldustöötajatele. „Alternatiiv olnuks täna ja kohe kõigile anda kätte kaardid väärtuses 33 eurot 25 senti, aga me usume, et PAI algatuse potentsiaal on suurem,“ sõnas Kubits.