Lavrov lisas oma avalduses, et lääneriigid polnud Valgevene suhtes inimlikud. "Nad (lääneriigid toim) teatasid valjuhäälselt sanktsioonidest ja nõudsid sõltumatut rahvusvahelist uurimist, ignoreerides fakti, et uurimise pakkusid välja ka Valgevene võimud," pahandas Lavrov. "Samal ajal teatati juba karistusest. Taolised käitumismaneerid on kahjuks meie paljude Lääne kolleegide poolt kinnistatud," lisas välisminister.

Valgevene võimud sundisid pühapäeva pärastlõunal pommiähvardusega maanduma Ryanairi lennuki, mis oli teel Ateenast Vilniusse.

Pärast Minskis tehtud sunnitud hädamaandumist arreteerisid võimud lennukis viibinud Valgevene ajakirjaniku Raman Pratasevitši, kes on tuntud kui Telegrami-kanali Nexta asutaja. Opositsiooni meeleavaldusi korraldanud ja kajastanud Pratasevitš lahkus Valgevenest eelmisel aastal, tundes võimukriitikuna muret oma turvalisuse pärast. Ta kuulutati Valgevene võimude poolt tagaotsitavaks seoses "massiliste korratuste organiseerimise ning viha õhutamisega".

Venemaa võimuorganid kutsusid juba nädala hakul üles mitte andma kiirustades hinnangut lennuki Minskis maanduma sundimisele ja leitakse, et Minsk näitab selle intsidendiga seoses üles mõistlikku lähenemist.

"Tähtis on hinnata seda olukorda kaine peaga, seda enam, rõhutan veel kord, et Valgevene võimud on valmis esitama kogu vajaliku informatsiooni," ütles Lavrov esmaspäeval.

Euroopa Ülemkogu kutsus 24. mail erakorralisel kohtumisel lisaks majandussanktsioonide seadmisele kõiki liikmesriikide lennuettevõtjaid vältima Valgevenest üle lendamist. Samuti kutsusid liikmesriikide juhid EL-i Nõukogu üles võtma vastu meetmed, mis on vajalikud, et kehtestada Valgevene lennuettevõtjatele EL-i õhuruumis ülelennukeeld ning takistada nende lennuettevõtjate käitatavate lendude pääsu EL-i lennujaamadesse.

Ka Eesti valitsus otsustas täna keelata Valgevene lennufirmadel või sealt riigist väljuvatel õhusõidukitel Eesti territooriumile maanduda, siit õhku tõusta või Eesti õhuruumist üle lennata.