Kõnealune seadus on tekitanud ühiskonnas elava vastukaja - seaduse vastu korraldati Toompeal ja mujal Tallinna vanalinnas alates märtsi lõpust proteste, millele reageeris ka politsei suurte jõududega.

Korraldajate sõnul tekitab nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse eelnõu neile tõsist hirmu tuleviku ees. Protestijad on veendunud, et eelnõuga tahetakse anda ametnikele ja politseile piiramatu võim. Esines ka hirmu, et seadusemuudatusega võib politsei kodudest inimesi kaasa viia.

Elmar Vaher ei näinud hirmudel alust, vaid ütles Maalehele antud intervjuus, et Eesti politsei on riigiasutus, kes aitab inimesi, ja niimoodi ka jätkatakse.

Politseile olid protestid pinnuks silmis, sest meeleavaldusi ei olnud registreeritud, neil puudus konkreetne isik, kes suunaks protestijaid või vastutaks nende turvalisuse eest. Protestidel ei järgitud ka 2+2 korraldust.

Konflikt teravnes kui politsei reageeris protestidele tuues kohale märulipolitsei ja kiirreageerijad.

Protestidel osales mitmeid tuntud inimesi, teiste hulgas ERSO muusik Silvia Ilves, kes aprilli keskel räuskas ühel järjekordsel protestil politseinike peale. "Häbi Eesti riigile! Häbi Eesti riigi valitsusele, kes rahastab ... Te kaitsete meid, võttes meid kinni, kaitsete meid? Te võtate meid kinni ja ütlete, et kaitsete Eesti riigi rahvast," avaldas ERSO muusik valjult imestust.

Teised protestidel läbivalt osalenud inimesed olid Tanel Gabtšenko, William Koval, EKRE saadik Kalle Grünthal ja teised. Veel möödunud nädalavahetusel nõudis Varro Vooglaid Vabaduse platsil piirangute lõpetamist, nakkushaiguste seaduse täiendamise ärajätmist, "vaktsiinipropaganda lõpetamist" ning politseijuht Elmar Vaheri ja kogu valitsuse tagasiastumist.