Eelmisest salenemise kogemusest

Aija: Olen proovinud mitut dieeti ja külastanud ka jõusaali, kuid kõik need katsed kaalust alla võtta lõppesid minu allajäämisega. Isegi kui mul õnnestus kaalust alla võtta, naasis see kiiresti kahekordselt ja see hävitas mu enesekindluse. Pärast nii paljusid ebaõnnestumisi oli raske uskuda, et leian kunagi viisi, kuidas kaalust alla võtta …

Antra: Kaal tõusis kohe pärast lapse sündi. Ma võitlesin spordiklubis kümme (!!!) kuud ülekaaluga, kuid jätkasin lihtsalt vale toitumisega, nii et ma ei langetanud palju kaalu. See oli pigem nagu enesepiinamine ilma tulemusteta.

Kintija: Olen proovinud kõike alates õhtul pärast kuut söömata jätmisest ja portsjonite vähendamisest kuni erinevate dieetideni ning jõusaalis piinlemiseni ja seda mitu aastat. Olen läbinud isegi Dikani dieedi esimese etapi ja kulutanud palju raha imetablettide ning pulbrite peale. Selle kõige tulemus oli null.

Otsus ülekaalust igaveseks lahti saada

Aija: Mu kaal ronis 104 kilogrammi piirini ja tundsin end kohutavalt. Ma ei saanud pikka aega poest normaalseid riideid osta ja mina – noor neiu – olin sunnitud valima riideid, mis olid mõeldud kogukatele daamidele. Minu välimuse ja figuuri tõttu lõppes iga mu jalutuskäik poodi rikutud meeleolu ja tohutu enesekindluse kaotusega. Pidin seda muutma, muidu oleks viha enda vastu aina kasvanud …

Antra: Õudne on näha, kuidas inimesed haigestuvad vähki ja kannatavad erinevate veresoonkonnahaiguste küüsis. Tahes-tahtmata pidin hakkama mõtlema viisidele, mis aitaksid mul lähitulevikus sama teed vältida.

Sel aastal tähistasin oma 40. sünnipäeva ja tahtsin liigsest kehakaalust lahti saada ning toitumisharjumusi korrastada. Tahtsin olla terve ja ilus!

Kintija: Mul oli riidekapp täis ilusaid kleite ja seelikuid, mis enam selga ei sobinud. Iga kord, kui kapi avasin, puhkesin nutma, sest aastate möödudes olin ainult suuremaks muutunud. Kuigi mõte, et üks neist rõivastest sobib mulle jälle selga, tundus unenäona, otsustasin siiski veel viimast korda proovida.

Miks nii paljud Stockholmi dieedi valivad?

Anttra: Lugesin internetist Stockholmi dieedi kohta. Inimesed rääkisid oma edulugusid selle kohta, kuidas neil õnnestus kaalust alla võtta ja kuidas see ei tule enam tagasi. Mul oli kohe natuke hirm proovida, sest arvasin, et pean nälga surema. Ämm julgustas mind ja rääkis mulle paljudest tuttavatest, kes on edukalt kaalust alla võtnud ning kiitis Stockholmi dieedi retseptivalikut. Otsustasin proovida.

Kintija: Stockholmi dieedist räägivad inimesed igal pool. Olin mitu korda hakanud testi tegema, kuid ei teinud seda kunagi lõpuni, sest tundus, et pean uuesti kannatama nagu varasemate dieetide puhul. Ühel päeval tuli mu õde külla ja ütles mulle, et tema sõber ja ta abikaasa järgisid Stockholmi dieeti ja olid väga rahul. Siis otsustasin proovida.

Aija: Nägin pidevalt intervjuusid Stockholmi dieedi järgijatega. Oli raske uskuda, et nii muljet avaldavad ja püsivad tulemused on nii lühikese aja jooksul võimalikud. Kuna olin juba meeleheite äärel ja pakkumine oli väga soodne, otsustasin proovida. Halvemaks minna ju ei saanud …

See on lihtsam, kui arvad!

Aija: Mulle meeldis, et kõik oli minu jaoks ette valmistatud ja mul polnud vaja millelegi mõelda, mul oli vaja vaid juhiseid järgida. Olin meeldivalt üllatunud, et dieediga pakutavad toidud olid maitsvad ja täitsid kõhtu korralikult. Juba esimese päeva õhtul jõudsin järeldusele, et olen kaotanud 1 kilo. See andis mulle palju usku, et olen õigel teel. Juba nädala lõpus sain märkmeid teha seitsmest (olin šokis) kaotatud kilogrammist. Kuu jooksul kaotasin 16 kilo ja polnud kedagi, kes muutust ei märganud. Minu välimus oli nii palju parem, et sain kuhjaga komplimente ja tundsin, kuidas enesehinnang tõuseb. Lõpuks sain poes hakata valima riideid, mis mulle meeldisid, mitte neid, mille suurus sobis. Sain endale lubada liibuvaid kleite ja seelikuid, sest ma ei pidanud enam üleliigset rasva häbenema.

Kokku kaotasin Stockholmi dieediga 27 kilogrammi ja see on mu elu 180 kraadi muutnud! Olen enda üle väga uhke, kuid ilma minu Stockholmi dietoloogide ja meeskonna pakutud professionaalse abita poleks see olnud võimalik!

Antra: Kohvikusse minekust polnud isegi nädalat möödas ja sain aru, et ma ei taha enam midagi ebatervislikku ja rasvast. Ma olin kaotanud 4 kilogrammi ja siis uskusin lõplikult, et see meetod töötab.

Pärast seda tajusin salenemist huvitava seiklusena ja ootasin igat järgmist söögikava. Olen nüüd kaotanud kokku 23 kilo. Ma ei suuda siiani uskuda, et olin nii paks!

Tänan Stockholmi dieeti magusama une ja kaunima näonaha eest, rääkimata sellest, mida ma peeglist näen.

Kintija: Olin üllatunud, et tervislik toit võib nii hästi maitsta! Isegi tooted, mis mulle varem ei meeldinud, olid Stockholmi dieedi retseptidega väga nauditavad. Ma olin harjunud palju sööma, kuid selle dieedi ajal ei suutnud ma enamasti kogu portsu ära süüa. Söögikordade vahel pakuti ka suupisteid, kuid ma ei söönud neid üldse.

Mulle meeldis ka võimalus pöörduda oma toitumisnõustaja poole, kui mulle kodus retseptist midagi ei meeldinud või mul polnud seda. Suurim pluss on konkreetne plaan koos retseptidega, mida pean hommiku-, lõuna- ja õhtusöögiks sööma. Kui peaksin ise mõtlema, kui palju ja mida süüa, siis oleks see minu jaoks liiga keeruline. Esimest päevast nägin kaalulangust. Nägin enda silmaga, et olin nädala pärast kõhnemaks jäänud, kui olin kaotanud 5 kilogrammi. Nüüd näevad kõik minu muutust, sest kaotatud on 28 kilogrammi ja riiete suurus on vähenenud poole võrra – suuruselt 16 suurusele 8! Nüüd teevad tänaval komplimente ka võõrad. Tuttavad, kes pole mind ammu näinud, ei tunne mind tänaval üldse ära.

Lõpuks saan osta endale meelepäraseid riideid, pole enam midagi varjata, vaid saan uhke olla (naerab)! Armastan lõpuks seda, mida peeglist näen, ja nüüd naudin pildistamist.

Kas sa soovitaksid ka teistel inimestel Stockholmi dieeti proovida?

Arina: Stockholmi dieet on väga tervislik ja tõhus! Kava järgimine ei kahjusta sinu tervist, vaid vastupidi, see parandab tervist ja välimust. Pole vaja karta ja vabandusi otsida. Kui ei soovi enam kannatada ja nälgida, siis soovitan kindlasti Stockholmi dieeti. Ära lükka asja edasi ja ühine kavaga!

Kintija: Ausalt – kas sa meeldid endale paksuna? Ma ei armastanud seda, kuid peaaegu leppisin iseendaga.

Ära kunagi lepi sellega, et oled paks ega saa selle vastu midagi teha. Sa ei pea seda taluma!

Anna: Ma ei uskunud algul, et see on võimalik, aga nüüd tahan oma vanu pilte vaadates kõigile kõva häälega karjuda, et see on võimalik. Leiame alati vabandusi, et olla ülekaaluline, kuid tegelikult pole sellele mingit vabandust, sest siin näitan meetodit, mis eemaldab liigse kehakaalu igaveseks. Ma esitan sulle väljakutse ja palun proovi seda kohe! See on see hetk, kus sul on võimalus muutuda ilusamaks kui kunagi varem …