Soodla on kolme küla vanem (Kõue, Paunaste, Triigi) ja ise elab Kõuel. Ta meenutab, et eelmise neljapäeva varahommikul sai ta ootamatu teate, et rahvamaja ees platsil murti öösel ühte autosse sisse. "Meil siinkandis ei juhtu iga päev selliseid asju, muidugi üllatas," märgib ta.

Rahvamajas ööbivad praegu töölised, kes TallinnaTartu neljarealise tee ehituse juures rakkes. Neist ühe auto kallal oligi käidud. Soodla viitab, et suli ei teadnud, et jääb kaamera vaatevälja. Kogu sündmustik leidis aset varahommikul umbes kella nelja paiku. "Vaatasin videot sõidab seal, valgustab hästi vaikselt platsi. Siis tuleb oma masinast välja ja lööb ühe auto küljeakna sisse ja võtab mitmed asjad kaasa," kirjeldab ta. "Jultunud tüüp! Peagi tuli tagasi ja võttis võõrast autost ka pudeli veega."

Ohver arvas järgmisel hommikul, et tea, kas mõtet politseile teada andagi. Soodla aga utsitas, et muidugi tuleb teada anda, videogi ju olemas. Politseid teavitati ning Soodla omal käel jagas infot Kose valla Facebooki lehel. Päeva peale hakkas ohtralt vihjeid tulema. "Näiteks, et Oru kandis varguste laine, nähtud ka seda kahtlast autot."

Reede hommikul suhtles Soodla politseiuurijaga, kes ütles, et tuleb salvestusele järele. "Selleks ajaks oli mul kogu info teada, ütlesingi margi ja muu. Peagi sain kõne, ühed neiud jalutasid Ardu kandis. Nägid seda sama autot metsa ääres," räägib Soodla. Ta andis korravalvuritele teada: "Minu juurde pole vaja tulla, võtame tola kinni."

Kui kohale jõuti, põõnas varas autos. "Ta oli sellise näoga, et mis nüüd küll juhtus," meenutab Soodla tolle üllatust. Teda rõõmustab, et kurjategija õnnestus kärmelt tabada ja ehk selgub uurimise käigus, mis tema paturegistris veel võib kirjas olla.

PPAst kinnitati, et politsei pidas 14. mail Kose vallas kinni 34-aastase mehe, keda kahtlustatakse mitmes varguses. Nende juhtumite osas on algatatud süüteomenetlused. Uurimise huvides turvakaamera videot hetkel avalikkusega ei jagata.