Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul soovitakse saada selgust komisjonile valitsusepoolse lubaduse täitmata jätmise kohta, et mai esimese nädala lõpuks on vaktsineeritud 80 protsenti üle 80-aastaseid. Hetkel on vaktsineerimise tase naiste seas alla 60% ja meeste seas alla 70%.

"Samuti on oluline saada ülevaade tõrgetest üldvaktsineerimisel ning sellest, milline on valitsuse kavade järgi vaktsineeritu staatus erinevate piirangute ja sertifikaatide rakendamisel," rõhutas Reinsalu.

Ta pidas oluliseks, et praeguseks avaldunud kitsaskohtade kõrvaldamisega paralleelselt tuleb kiiremas korras tegeleda vaktsineerimispasside kasutuselevõtuks vajalike seaduste muutmisega. "Muidu võime olla olukorras, kus inimesed on küll vaktsineeritud, kuid passe kasutusele võtta ei saa, sest vajalikud õigusaktid ei ole veel rakendunud," ütles Reinsalu.

Lisaks vaktsineerimisele käsitleb komisjon istungil kriisis kõige enam kannatada saanud valdkondadele toetusteks mõeldud rahade jagamist. "Olgu see eelarveline või laenuraha, tuleb kõiki riigieelarvelisi vahendeid kasutada sihipäraselt, võrdsetest reeglitest lähtuvalt ja arvestades, et nende rahadega on võimalik luua uut väärtust, mitte ainult vanu võlgu kustutada," kinnitas Reinsalu.

Istungile on kutsutud tervise- ja tööminister Tanel Kiik, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, rahandusministeeriumi ning riigikontrolli esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes. Videosalvestist istungist saab vaadata riigikogu YouTube'i kanalil, seal küll viivitusega.