Peaminister Kaja Kallas ja energeetikavolinik Kadri Simson juhatavad sisse keskpäeval algava Euroopa Liidu tulevikku analüüsiva veebiseminari, mille korraldavad Euroopa Komisjoni ning europarlamendi Tallinna büroo.

Kallas ja Simson kõnelevad sellest, mida on Euroopal kriisist õppida? Muuhulgas vastatakse küsimusteele, kas tervisevaldkonnas peaks ELi pädevus olema suurem? Kas siseturu ja Schengeni toimimist tuleks parandada? Mis tagab, et suudame kriisist väljuda nii, et Euroopa on tulevikus konkurentsivõimelisem ja millised Euroopa Liidu arengud on sobivad ja vajalikud Eestile? Kuidas Eesti suudab Euroopa Liidu eelarvest pakutavaid võimalusi täiel määral kasutada?

Peale valitsusjuhi ja voliniku esinemist, kell 12.45 tutvustatakse värsket Eesti elanike seas läbi eurobaromeetri avaliku arvamuse uuringut, kust selgub, kas koroonakriisi lahendutega ollakse rahul. Uuringut hakkavad analüüsima ning tõlgendama Euroopa Parlamendi saadik Sven Mikser ja Riigikogu liige Urmas Reinsalu.

Pärast arutavad kohalikud ettevõtjad, poliitikud ja ajakirjanikud selle üle, kuidas EL on kriisis hakkama saanud ja mida tulevikus saaks paremini teha.