Samas Keskerakonna seis nädalaga ei muutunud, ent EKRE toetus kasvas 1,2% võrra.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 30,1%, Keskerakonda 19,9% ja konservatiivset rahvaerakonda 19,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad parlamendiväline erakond Eesti 200 (13,5%), sotsiaaldemokraadid (7%) ning Isamaa (5,6%). Kokku toetab koalitsioonierakondi 50,7% ja opositsioonierakondi 32,1% valijaist.

Värsked tulemused kajastavad küsitlusperioodi 7. aprillist 3. maini, mil kokku küsitleti 4022 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.