"Kvaliteetsed masinad on väga olulised nii meie klientidele kui ka töötajatele, et saaksime pakkuda parimat võimalikku teenust. Kiirabiauto on kiirabitöötaja töökoht – uuenenud töökoht tagab meie personalile mugavuse ja parimad võimalused teenuse pakkumiseks," ütles Karell kiirabi juhatuse liige Õnne Bartoševitš.

Kiirabiautod on ümberehitatud Mercedes Benzi mudelile Sprinter ja on pärit Profile Vehicles Baltic'ust.

Ka juhatuse liige Ivetta Sakkart-Linnard tunneb uute autode üle heameelt: "Meie meedikud on väärt parimaid töötingimusi ja kaasaegseid seadmeid."

Bartoševitši sõnul on tegemist tõeliselt kaasaegsete süsteemidega autodega. "Need teeb unikaalseks kiirabiautodele paigaldatud integreeritud desinfitseerimissüsteem Profile DECO-ECO. Selle eesmärk on kiirabiauto automaatne puhastamine. Seade pihustab auto salongi puhastusaine, mille tulemusel hävivad viirused ja bakterid tasapindadelt. Puhastumise aeg on üks minut ja peale seda tuleb auto tuulutada."

"Seadme valik kiirabiauto varustusse sai otsustavaks viiruse leviku tõttu Eestis. Desinfitseerimisesüsteemi abil on kiirabiauto puhastamine peale viirusega patsiendi transporti kiirem ja efektiivsem. Seade tagab kiirema valmisoleku uueks väljakutseks ja nii jõuame rutem uue abivajajani," selgitas Bartoševitš uue süsteemi eeliseid.

Loksa kiirabi tehnik Tauri Koppel rõõmustab samuti uute masinate üle: "Operatiivtööd tehes on alati oluline, et kasutatav tehnika ja varustus oleksid kaasaegsed. Uued autod ja seadmed tõstavad iga kiirabitöötaja motivatsiooni. Lisaks näeb uus Mezedes Benz ka üliäge välja."

Loksa filiaalijuhi Merike Tammemäe ja brigaadijuhi Jekaterina Pavlova sõnul oli uus kiirabiauto kaua oodatud. Nad möönavad, et uued seadmed vajavad kindlasti ka uusi koolitusi ja enesearendamist. Meeskond on selleks valmis, kinnitavad nad.

Ka Jõhvi filiaalijuhi Jelena Gerassimenko meeskond ootas uusi autosid pikisilmi. "Viimaste uute autode tulekust Ida-Virumaale on juba peaaegu 7 aastat möödas. Kaasaegne aparatuur võimaldab patsienti jälgida vaid ühest seadmest."

Rakvere kiirabitehnik Tiit Tehvo rõõmustab, et varustus on hästi paigaldatud, auto- ja kühvelraam on lihtsalt ning kiirelt kättesaadavad.

Karell Kiirabi AS pakub teenust 18 brigaadiga Harju-Viru ja Ida-Viru piirkonnas. Lääne-Virumaal on 6, Ida-Virumaal 9 ja Harjumaal 3 brigaadi.

Keskmiselt teenindatakse ööpäevas 120 väljakutset. Sel kuul saab Karell kiirabi 20-aastaseks.