Navalnõi alustas 31. märtsil näljastreiki, nõudes, et tema juurde lastaks tema oma arstid, aga lõpetas selle eelmisel nädalal, vahendab CNN.

Navalnõi rääkis oma naise Juliaga, kes viibis kohtusaalis kohal. Ta rääkis oma kaalust ja sellest, mida ta viimati sõi.

Navalnõi sõnul viidi ta sauna, et ta kohtuistungu jaoks korralik välja näeks.

„Ma vaatasin ennast. Ma olen lihtsalt kohutav luukere. Viimane kord, kui ma kaalusin 72 kilo, olin ma ilmselt 7. klassis,” ütles Navalnõi.

Navalnõi lisas, et sõi „neli supilusikatäit putru päevas, täna viis, homme söön kuus”.

Isung toimus Moskva Babuškinski kohtus, mis ei rahuldanud apellatsioonikaebust Navalnõi Suure Isamaasõja veterani laimamises süüdimõistmise kohta.

Advokaat Vadim Kobzev lubas otsuse kassatsioonikohtusse edasi kaevata.

Venemaa uurimiskomitee Moskva valitsus algatas aga kriminaalmenetluse opositsionäär Aleksei Navalnõi, tema kaastöötaja Leonid Volkovi ja Korruptsioonivastase Võitluse Fondi (FBK) direktori Ivan Ždanovi vastu, keda kahtlustatakse mittetulundusühingu loomises, mis kipub kallale kodanike isikule ja õigustele.

„Kriminaalasi algatati veebruari alguses Navalnõi, Ždanovi ja Volkovi suhtes. Praegu on nad kahtlustatavad,” teatas informeeritud allikas Interfaxile.

Kriminaalmenetlust alustati Venemaa kriminaalkoodeksi paragrahv 239 lõige 1 järgi (ühiskondliku ühenduse loomine, mille tegevus on seotud vägivallaga kodanike vastu või muu nende tervise kahjustamisega ning sellise ühenduse juhtimine).

Karistusena sellise kuriteo eest on ette nähtud kas trahv kuni 300 000 rubla (3300 eurot) või vabaduse piiramine kuni neli aastat või vabadusekaotus kuni neli aastat.

Navalnõi staapide juht Volkov teatas aga täna staapide võrgustiku laialisaatmisest ning lisas, et mõned staabid suletakse, aga enamus jätkab tööd iseseisvate ühiskondlik-poliitiliste liikumistena.