Hiljemalt uueks nädalaks tekib inimese digilukku punaste nuppude kõrvale ka roheline nupp COVID-19 tõendid, mille kaudu peab kõigepealt vaktsineerimistõendi looma, vahendab ERR. Pärast infoga tutvumist ja meiliaadressi sisestamist saab alustada selle genereerimisega.

Tõendil on kirjas, et inimene on vaktsineeritud koroona vastu, preparaat, millega ta on vaktsineeritud, selle tootja, ning ka see, kas vaktsineerimine on lõpetatud või pooleli. Kõige olulisem on aga tõendil olev QR-kood, mis aitab kontrollimisel teada saada kõik vajalikud andmed ja tõendi õigsuse.

Vaktsineerimistõendi allalaadimise võimalus ei tähenda esialgu muud, kui paremat viisi enda vaktsineerituse tõestamiseks. Neid riike, kes praegu vaktsineeritud inimesi lisapiiranguteta ja negatiivse koroonatestita sisse lasevad, on vähe.

Kokku on aga 17 Euroopa Liidu riiki valmis maikuu jooksul alustama koroonatõendite digilahenduse pilootprojektiga. Kõigi nende riikide süsteemid peaksid juunis ühilduma loodava Euroopa Liidu rohelise passiga.

Delfi kajastas hiljuti, et mõned Eesti Euroopa Parlamendi saadikud on olnud skeptilised, kas vaktsiinipassi saab sel suvel turismi eesmärgil kasutada. Euroopa Komisjoni poolt aga on öeldud, et passi eesmärk on just nimelt muu kui vajaduspõhise reisimise soodustamine, sealhulgas turismi taaselustamine.