Täna varahommikul kella 4.30 ajal sai häirekeskus teate, et Haapsalus Tamme tänava korteris on kolm viga saanud inimest.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Üllar Kütt ütles, et sündmusele reageerinud politseipatrull leidis korterist kolm noahaavadega inimest, kaks meest ja ühe naise. „Paraku üks neist, 45-aastane mees, oli saanud surmavaid vigastusi. 47-aastane naine ja 51-aastane mees viidi üliraskes seisundis haiglasse,“ sõnas operatiivjuht.

Sündmuskohalt kogutud tõendite alusel oli politseil kuriteo toimepanemises alust kahtlustada 45-aastast meest, keda asuti suurte jõududega Haapsalu linnast otsima. „Käivitatud politseioperatsioonis oli meile suureks abiks mehe telefoni positsioneerimine, mis andis kätte tema võimaliku asukoha ning kella 8 ajal pidasime mehe kinni,“ sõnas Üllar Kütt.

Küti sõnul on kõik juhtunu üksikasjad selgitamisel, kuid praeguseks on teada, et kõik neli inimest olid omavahel tuttavad ning veetsid korteris ühiselt alkoholi tarbides aega. „Mis täpselt juhtus ja nii traagiliste tagajärgedeni viis, tuleb välja selgitada uurimise käigus,“ lisas Kütt.