Sündmusele reageerisid Lääne-Eesti Vabatahtlik Reservpäästerühm, Haapsalu ja Risti päästekomandode päästjad ning Politsei- ja Piirivalveameti kopter Charlie. Lisaks kopterile ja päästjatele kaasas PPA merevalvekeskus otsingutesse ka reisiparvlaev Tiiu, nende operatiivvalve paadi meeskond leidis esimesena sündmuskoha ning võttis oma paati vees olnud mehe ja naise.

Inimesed viidi Rohuküla sadamasse ja anti üle kiirabile, kes nad haiglasse toimetas. Meres olnud inimesed päästevarustust ei kandnud. Ümber läinud paadi Topu sadamasse pukseerimisega tegeleb hetkel Lääne-Eesti Vabatahtliku Reservpäästerühma reservpäästeüksus.

Politsei- ja Piirivalveameti merevalvekeskuse juht Aleksandr Lind ütles, et enne navigatsioonihooaja algust tuleb kriitilise pilguga üle vaadata oma paadi tehniline seisukord, samuti on oluline kanda paadiga sõites päästevarustust. „Kindlasti on kõige turvalisem, kui veekogule minnes on päästevarustus inimesel seljas, paadist ei pruugi seda õnnetuse korral piisavalt kiiresti kätte saada,“ rääkis Lind.