Keskerakonda toetab nüüd 19,5% valijaist, selgus iganädalasest MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös korraldatavast küsitlusest.

Lisaks selgus, et Reformierakonna toetus on püsinud viis nädalat järjest kerges languses ning peaministripartei on selle ajaga kaotanud 2,3% valijaist. Värskete tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,2% inimestest.

Kolmandal kohal on edetabelis konservatiivne rahvaerakond (EKRE) 18,9%se toetusega. Järgnevad Eesti 200 (12,4%), sotsiaaldemokraadid (6,7%) ning Isamaa (5,7%). Neist Eesti 200 toetus tõusis nädalaga 1% võrra.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 52,7% ja opositsioonierakondi 31,3% küsitletuist.

Viimased koondtulemused kajastavad uuringuperioodi 17. märtsist 12. aprillini, mil kokku intervjueeriti 4021 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.