President Biden kinnitas taas oma eesmärki luua Venemaaga stabiilne suhe, mis oleks kooskõlas USA huvidega, ning tegi ettepaneku korraldada lähikuudel tippkohtumine kolmandas riigis, et arutada kõiki Ameerika Ühendriikide ja Venemaa ees seisvaid küsimusi.

President Biden rõhutas ka, et USA kaitseb kindlalt oma riiklikke huve, astudes vastu Venemaa vaenulikule tegevusele, nagu küberrünnakud ja valimistesse sekkumine. Biden rõhutas ka USA vankumatut pühendumist Ukraina iseseisvusele ja territoriaalsele terviklikkusele.

Ta väljendas muret Venemaa sõjajõudude äkilise kogunemise pärast okupeeritud Krimmis ja Ukraina piiridel ning kutsus Venemaad üles pingeid leevendama.

President Putin leidis täna aega helistamaks ka Soome presidendile Sauli Niinistöle.

Niinistö meeskond teatas, et president Sauli Niinistö ja Vene president Vladimir Putin täna õhtul pika telefonivestluse.

Presidendid rääkisid pingelisest olukorrast Krimmi poolsaarel ja Venemaa-Ukraina piiril. Niinistö väljendas tõsist muret olukorra pingestumise pärast vägede ümberpaigutamise tagajärjel ning rõhutas vajadust arutelude järele pingete vähendamiseks.

Venemaa kaks nädalat väldanud vägede koondamine on Ukraina ida- ja lõunapiiri taha toonud hinnanguliselt umbes 80 000 sõdurit.

Sõjaväeluureettevõtte Janes teatel on Venemaale Voroneži saabunud tanke ja muud raskerelvastust, lisaks on linnast lõunasse rajatud umbes 3000 sõdurit majutav laagriplats.

Ukraina valitsuse teatel on Voronežis Vene sõdureid juba 40 000 ja 2014. aastal annekteeritud Krimmis veel 40 000.