Veel on võimalik panna end kirja, et teha enne eksamit koroonatest. Mida rohkem eksamitegijaid teeb testi, seda turvalisemad on eksamid. Proov võetakse kurguloputusvedelikust, see on lihtne ja tüüpilistest ninaneelutestidest oluliselt mugavam viis. Testile registreerumiseks tuleb võtta ühendust oma kooliga. Koolid saavad veel esmaspäeva hommikuni testida soovijate nimekirju täiendada.

Haridus- ja Teadusministeerium soovitab kõigil eksamitegijatel kasutada võimalust ning anda enne riigieksameid koroonatest, et kaitsta nii enda kui oma kaaslaste tervist. Lisaks kõigile muudele ettevaatusabinõudele, on ka eksamipäeval väga oluline, et haigustunnuste korral jäädaks koju. Noored, kes on haiged, eneseisolatsioonis või kelle testi tulemus on positiivne, saavad teha eksami lisaeksami ajal. Testimine on vabatahtlik.

Proovide kogumine toimub koostöös koolidega paar päeva enne eksameid. Koolid saavad SYNLABilt täpsed juhised testimise läbi viimiseks. Lisaks toimub koolidele enne eksameid testimise teemaline virtuaalne infopäev.

Testi tulemuse saavad eksaminandid 24 tunni möödudes. Tulemusi näeb nii digilugu.ee kui SYNLABi testi.me rakenduses. Positiivse proovi andjat teavitatakse tulemusest ka telefonitsi.

Soovitame proovi andjatel laadida nutitelefoni SYNLABi rakendus testi.me veebilehelt, et proovi andmise hetkel end seal registreerida.

Kui testi tulemus on positiivne, saab eksami teha lisaeksami ajal. Neid on tänavu iga riigieksami kohta kaks. Eesti keele esimene lisaeksam toimub 17. mail, eesti keel teise keelena esimene lisaeksam toimub 18.–19. mail.

Testimisajad

Eesti keele riigieksamit teeb 19. aprillil üle 7100 eksaminandi ning peamiseks testimispäevaks on kavandatud 16. aprill.

Eesti keel teise keelena eksamit teeb ligi 2800 noort 21. aprilli ja testimine toimub 19. aprillil.

Cambridge’i inglise keele tasemeeksami kirjalikku osa teeb ligi 2000 noort 24. aprillil ning testimine toimub 22. aprillil.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid