Protestija Elvis Brauer rääkis Delfile, et tema ja tema kaaslased ei protesti, vaid avaldavad meelt nakkushaiguste ja tõrje seaduse vastu.

Brauer selgitas, et tema arvates ei ole õige, et politseile antakse liiga palju õigusi ning selle juures jäetakse ka palju tõlgendamisvabadust. Talle ei meeldi, et politseile tekib õigus nakkusohtlik inimene "viibimiskohta" viia.

Delfi kirjutas eile, et politseid puudutavad muudatused seaduses on järgmised:

Praegu on riigil õigus trahvida inimest siis, kui ta rikub karantiinireegleid. Lisanduvad uued trahvid: karistada võib saada siis, kui tervisekriisi ajal eiratakse maskikandmise kohustust, liikumispiiranguid või sündmuste korraldamise keeldu. Trahvid muutuvad suuremaks. Füüsilist isikut saab karistada kuni 800 euroga, juriidilist isikut kuni 32 000 euroga.

Praegu kehtib kord, mille kohaselt ei saa politsei koroonareeglite rikkujaid üldse trahvida. Rikkumised tuleb dokumenteerida ja edastada terviseametile, kes peab neid ise edasi menetlema. Politseil tekib ka õigus nakkusohtlik inimene koju viia või muul viisil vahetut sundi rakendada, kui ilma selleta poleks võimalik kõrvaldada ohtu teiste tervisele.

Kõik need õigused kehtivad politseile vaid siis, kui on täidetud kaks tingimust: 1) parajasti on tervishoiualane hädaolukord; 2) terviseametil endal pole võimalik neid ülesandeid täita. Tavaolukorras menetleb rikkumisi endiselt terviseamet ise. Siiski on just terviseamet see, mis saab otsustada, kas parajasti on või ei ole tervishoiualane hädaolukord.