Prints Hamzah tegi avalduse ja ütles, et on ustav riigi põhiseadusele. Ametnike sõnul palus kuningas aidata enneolematut tüli lahendada oma onul, prints Hassanil, vahendab BBC News.

Prints Hamzah eitab süüdistusi vandenõus.

„Ma annan end tema majesteedi kuninga kätesse... Ma jään ustavaks kalli Jordaania Hašimiidi Kuningriigi põhiseadusele,” teatas prints kuningapalee avaldatud kirjas.

Eraldi avalduse tegi professionaalne vahendaja ja kuningliku perekonna sõber Malik Dahlan, kes ütles, et vahendamine oli edukas ja ta ootab peagi lahendust.

Prints Hamzah oli kuni 2004. aastani kroonprints, aga siis määras kuningas Abdullah selleks oma poja.

Laupäeval edastas prints Hamzah BBC-le kaks videot, milles väitis, et on pandud koduaresti.

Hamzah ütles, et kõrge ametnik ütles talle, et tal ei lubata välja minna ega inimestega suhelda, sest ta on kohtumistel, millel ta on osalenud, kritiseerinud valitsust või kuningat.

Väidetav koduarest järgnes arvatavasti printsi visiidile hõimujuhtide juurde, kus ta olevat mõnevõrra toetust saanud.

Eile ütles Jordaania asepeaminister Ayman Safadi pressikonverentsil, et printsil olid sidemed väliste osapooltega, et riiki destabiliseerida, ja teda on mõnda aega jälgitud.

Safadi süüdistas Hamzah’t katses mobiliseerida „klannijuhte” valitsuse vastu ning väitis, et plaan nurjati eos.

Safadi sõnul vahistati vähemalt 16 inimest, sealhulgas kuninga endine nõunik ja veel üks kuningliku perekonna liige, kes õõnestasid riigi julgeolekut.

Prints Hamzah on eelmise kuninga Husseini ja tema lemmiknaise, kuninganna Noori vanim poeg. Ta on õppinud Suurbritannias Harrow’ koolis ja Sandhursti kuninglikus sõjaväeakadeemias ning USA-s Harvardi ülikoolis.

Kroonprintsiks nimetati ta 1999. aastal ja ta oli kuningas Husseini lemmik. Viimane nimetas teda oma silmarõõmuks.

Pärast kuningas Husseini surma peeti Hamzah’t aga troonile asumiseks liiga nooreks ja kogenematuks. Kuningaks sai hoopis Hamzah’ vanem poolvend Abdullah. 2004. aastal jättis Abdullah Hamzah' kroonprintsi tiitlist ilma ja andis selle oma pojale. Seda peeti löögiks kuninganna Noorile.