Juriidiliste avalduste ja dokumentide koostamine on tavaliselt inimesele keeruline ülesanne ning ka täitemenetluse aegunuks tunnistamise protsessis vajatakse juristi abi.

Sooviga teha avalduse koostamine inimesele nii lihtsaks kui võimalik on HUGO loonud täitemenetluse aegumise roboti. Avalduse koostamiseks ei pea tegema muud, kui vastama roboti esitatud küsimustele ja saatma avalduse täiturile edasi. Õigusrobot teeb juristi töö ära mõne minutiga ja nõude aegunuks tunnistamise avaldus maksab üksnes 5 eurot, sõltumata sellest, mitmele täiturile on vaja avaldus esitada. Ehk kui sul on kuus täitemenetlust seitsme kohtutäituri juures, siis maksad kõikide nende täitemenetluste lõpetamise avalduse eest ikka ainult 5 eurot.

Täitemenetluse roboti avaldustele rakendub „raha tagasi” garantii

Täitemenetluse aegunuks tunnistamise protsess õigusrobotiga on lihtne ja kiire:

  1. Mine aadressile www.hugo.legal/taitemenetluse-aegumine ja alusta vestlust õigusrobotiga.
  2. Vasta roboti küsimustele ja tee seda võimalikult täpselt.
  3. Õigusrobot koostab sinu vastuste põhjal korrektse dokumendi – allkirjasta see ja saada koos nõutud lisadega kohtutäiturile.

Robotit võite julgelt proovida – robot saadab 5-eurose arve meilile alles siis, kui kogu teekond on korrektselt läbitud ja avalduse koostamine lõpetatud.

HUGO õigusrobotiga tasub avaldus koostada esimesel võimalusel. Mida varem avaldus teha, seda varem saab aegunud täitemenetlus kohtutäituri juures ka lõpetatud. Pärast 5. aprilli hakkavad tuhanded inimesed aegunud täitementetluste avaldusi esitama korraga ja kohtutäituritel on aega taotlust menetleda kokku 75 päeva.

Enne robotiga suhtlemist vaata portaalist eesti.ee üle enda kohta avaldatud täitemenetlused. Täpsemad juhised selleks leiad HUGO blogist https://hugo.legal/minu-vastu-algatatud-taitetoimikud.

Koostatava avalduse parima kvaliteedi tagamiseks on HUGO õigusroboti loomisel koostööd teinud kogenud juristidega. Robotit aitasid luua pika võlanõustamise kogemusega HUGO.legal-i juristid Laureana Telk ja võlanõustajate liidu juhatuse liige Raivo Kiisk.

Eesmärgiga muuta õigusabi kättesaadavaks kõigi jaoks on HUGO.legal-i meeskond loonud viimase paari aasta jooksul üle kümne õigusroboti ja need on abistanud juba mitmeid tuhandeid inimesi. HUGO.legal on Eesti suurim õigusabiplatvorm, mis on aidanud enam kui 40 000 õigusmurega inimest. Lisaks on eestlaste ehitatud robotid inimesi aitamas ka Lätis, Leedus ja Poolas.

Avaldust täitemenetluse lõpetamiseks saad HUGO õigusroboti abil koostama asuda täitemenetluse aegumise õigusroboti lehel juba täna.