Koondnumber võib tunduda suur, aga meenutame massivaktsineerimise algset eesmärki. Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv ütles mõne päeva eest: "Sel nädalavahetusel vaktsineerivad nii perearstid kui haiglad ja eratervishoiuteenuse osutajad ning võib öelda, et esimest korda pakume tervishoiutöötajate abil nädalavahetuseks nii paljudes asukohtades vaktsineerimisvõimalust, kokku ootame üle 24 000 vaktsineerimise."

Sihtgrupiks olid 1956. aastal ja varem sündinud inimesed ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvad inimesed. Värsketest numbritest nähtub, et üle 5600 doosi läks siiski alla 60-aastastele.

Rain Laane: vaktsiinidoosid seisma ei jää

Esialgsetel andmetel tehti valdav osa lihavõttepühade nädalavahetuse vaktsineerimistest, 14 310 vaktsiinisüsti, AstraZeneca vaktsiiniga Vaxzevria. Pfizer/BioNTech vaktsiiniga Comirnaty tehti 2003 süsti ning Moderna puhul oli number 647.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ütles, et nädalavahetuseks planeeritud vaktsiinidoosid seisma ei jää. "Vaktsiin, mida nädalavahetusel süstida ei jõutud, jääb haiglavõrgu arengukava haiglatele puhul haiglatele ja nagu ka varasematel nädalavahetustel, kutsuvad haiglad sama sihtrühma endiselt vaktsineerimisele. Inimestel on jätkuvalt võimalik vaktsineerimisele aega broneerida nii üleriigilise digiregistratuuri kui ka haigla telefoniregistratuuri kaudu," lisas Laane.

Nädalavahetuse kolme päeva jooksul tehti vaktsineerimisi üle Eesti kokku 91 tervishoiuasutuses, sh 65 perearstikeskuses, 17 haiglas. Lisaks tegid vaktsineerimisi seitse eriarstiabi asutust ja kaks õendusabiteenuse pakkujat.

Tallinnas esmakordselt avatud kaks vaktsineerimiskeskust vaktsineerisid reedest pühapäevani 5114 inimest, vaktsiini oli neil 7100 inimese jaoks. Mainitud ligi 2000 doosi vaktsiini suunatakse perearstidele, kes samuti jätkavad oma nimistu vanemaealiste ja COVID-19 riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerima kutsumist.

Uued vaktsiinisaadetised lähevad teiste dooside tarbeks

Järgmisel kolmel nädalal saabub Eestisse vaktsiine tagasihoidlikumates kogustes ning suur osa saabuvatest doosidest läheb nende inimeste teise vaktsiinisüsti katteks, kes said esimesed süstid veebruaris. Järgmisel nädalal saabub Eestisse ligikaudu 26 910 doosi Pfizer/BioNTech vaktsiini, AstraZeneca ja Moderna vaktsiini on Eestisse oodata ülejärgmisel nädalal.

Kokku on Eestis praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 227 188 inimest, kellest 68 781 on vaktsiinikuur lõpetatud.