"Ma olen tegelikult juba varasemalt sel teemal suhelnud mitme Põhjamaa riigi ministriga, sh oma Soome kolleegiga. Me kahtlemata vaatame peale tarnegraafikutele, vaatame peale võimalustele, et millal täpselt siis Soome riik näeb, et tal neid vaktsiine võiks hakata üle jääma," lausus Kiik.

Küsimus on siin paljuski ajas, tunnistas minister.

"Ka meie jaoks on kriitiline just nüüd ja praegu vaktsiine saada. Kui me räägime teise kvartali lõpust, kolmandast kvartalist, siis selleks ajaks asendub see vaktsiinide defitsiit vaktsiinide ülejäägiga terves Euroopas," selgitas Kiik.

Juhul, kui Soome ei jätka AstraZeneca vaktsiini manustamist alla 65-aastastele inimestele, hakkab doose peatselt üle jääma, teatas Soome meedia.

Soome peatas märtsi lõpus AstraZeneca vaktsiini kasutamise seoses võimalike ohtlike, ent väga haruldaste kõrvaltoimetega. Ohtude hindamise järel teatas kohalik terviseamet, et üle 65-aastastel inimestel kõnealuseid probleeme ei esine ja nende seas saab vaktsineerimist jätkata, samas kui nooremate puhul vaktsiini jätkuvalt ei kasutata.

Tellimused tehti aga varem ja seega jõuab riiki kokku 3,7 miljonit doosi AstraZeneca vaktsiini. Terviseameti teatel võidakse jääkdoosid anda teistele riikidele, mil on neist puudus.