Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles "Aktuaalsele kaamerale", et aprillist juunini saab Eesti umbes miljon doosi vaktsiini ja see kogus peaks olema piisav, et kõik soovijad saaksid esimese vaktsiinisüsti. Siiski tuleb neid Kiige sõnul teises kvartalis kuni 70 000 doosi vähem kui oleks saanud tellida.

"Aus vastus on ka see, et sel hetkel, kui me neid läbirääkimisi pidasime, siis me ei teadnud, millised vaktsiinitootjad jõuavad enne turule ja millised hiljem. Me hajutasime teadlikult riske, soetades väga paljudelt tootjatelt kokku suurusjärgus neli ja pool miljonit vaktsiinidoosi käesoleva aasta jooksul inimestele tasuta vaktsineerimise võimaldamiseks," rääkis Kiik.

Toonane välisminister, Isamaa ridadesse kuuluv Urmas Reinsalu meenutas vaidlust, mis käis USA tootjalt Johnson & Johnson saadava Jannseni vaktsiini koguse ümber. Eestil oli rahvaarvu osakaalu arvestades õigus saada 600 000 doosi. Valitsuses leiti kompromiss ja telliti poole vähem.

Kiige sõnul proovis EKRE algselt läbi suruda Läti sarnast plaani tellida peamiselt AstraZenecat, mille tulemuseks oleks ka Eestis praegu vaktsineeritud vaid mõni protsent inimestest.

EKRE juht Martin Helme kirjutas aga ühismeedias vastu: "Kui me oleks Kiige esmaste soovidega kaasa läinud, oleks meil vaktsiine olnud nii, et kevadel suurt mitte midagi ja sügisel 3-4 miljoni inimese vaktsineerimiseks".