„Sel nädalavahetusel vaktsineerivad nii perearstid kui haiglad ja eratervishoiuteenuse osutajad ning võib öelda, et esimest korda pakume tervishoiutöötajate abil nädalavahetuseks nii paljudes asukohtades vaktsineerimisvõimalust, kokku ootame üle 24 000 vaktsineerimise,“ ütles haigekassa juhatuse liige Maivi Parv.

Haiglatest vaktsineerivad nädalavahetusel Läänemaa haigla, Hiiumaa haigla, Ida-Viru keskhaigla, Jõgeva haigla, Järvamaa haigla, Rakvere haigla, Põlva haigla, Pärnu haigla, Raplamaa haigla, Kuressaare haigla, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Tallinna lastehaigla, Tartu ülikooli kliinikum, Valga haigla, Viljandi haigla.

Eratervishoiuasutustest vaktsineerib Medicum Tallinnas, Loksal ja Maardus, tervisekeskus Corrigo ja S Silmarõõm OÜ Ida-Virumaal, Confido Lääne-Virumaal ja Tallinnas, Qvalitas Tallinnas ja Tartus, Tallinna Eriarstikeskus vaktsineerib Tallinnas ning Medita kliinik Tartus.

Qvalitas vaktsineerib laupäeval Ülemiste Tervisemaja III korrusel (Valukoja 7).

Medicum vaktsineerib laupäeval ja pühapäeval Lasnamäel Tondiraba jäähallis, Maardus aadressil Karjääri 4 ja Loksal aadressil 29.

Confido vaktsineerib laupäeval ja pühapäeval Rakveres Aqva SPA konverentsikeskuses ning reedest pühapäevani Tallinnas Sõle spordikeskuses.

Medita Kliinik vaktsineerib laupäeval ja pühapäeval Tartus aadressil Teguri 37b.

Corrigo Tervisekeskus vaktsineerib Jõhvis aadressil Jaama 34b.

S Silmarõõm OÜ vaktsineerib reedel ja pühapäeval Rakveres aadressil Turu plats 3, samuti laupäeval Jõhvis aadressil Keskväljak 7.

Perearstikeskused võtavad oma riskirühma kuuluvate patsientidega jätkuvalt ise ühendust.

Vaktsineerimisaja broneerimise võimalus on digiregistratuuris avatud kõigile 1956. aastal ja varem sündinud inimestele ning 1961. aastal ja varem sündinud riskirühma kuuluvatele inimestele. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva.

COVID-19 riskirühma kuulub Eestis ligi 370 000 inimest, kes on arvatud COVID-19 raske haigestumise suhtes kõrgemas riskis olevaks viimase viie aasta jooksul põhidiagnoosina märgitud diagnooside ja väljastatud ravimiretseptide alusel.

Kuidas broneerida digitaalselt aeg COVID-19 vaktsineerimisele?

  • Logi sisse üleriigilisse digiregistratuuri (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee). Tuvasta end kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.
  • Kui oled hetkel vaktsineeritavate inimeste sihtrühmas, siis näed pärast sisselogimist avalehel sellekohast teavitust.
  • Liigud automaatselt edasi vabade aegade otsingu vaatesse, kui tervishoiuteenuse osutaja on oma ajad avalikuks teinud.
  • Seejärel saad endale sobiva aja valida ja broneerida.
  • Mine kindlasti vaktsineerimisele õigeks ajaks kohale või teavita vaktsineerivat asutust esimesel võimalusel, kui mingil põhjusel ei õnnestu vaktsineerimisele kokku lepitud ajal kohale minna.

Teine võimalus on registreerida vaktsineerimisel osalevate haiglate telefonile helistades. Nimekiri haiglatest ja telefonidest leiab graafikul oma kodukohale klikkides.

Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta Eestis on leitav leheküljelt www.vaktsineeri.ee ning koroonakriisi kohta saab küsimusi esitada riigiinfo telefonile 1247.

Üldiste küsimustega saab tööpäevadel pöörduda haigekassa infotelefonile 669 6630. Tervisega seotud küsimuste korral aitab perearstide nõuandeliin 1220.