Esmaspäeval oli Bolsonaro sunnitud tegema muudatusi oma valitsuses, sest tagasi astusid välisminister ja kaitseminister, vahendab BBC News.

Bolsonaro populaarsus on tema tegevusetuse tõttu koroonaviiruse vastu järsult kukkunud. Kaks aastat tagasi võimule tulnud paremäärmuslane on olnud pidevalt karantiinimeetmete vastu, väites, et nende kahju majandusele on suurem, kui koroonaviiruse enda oma.

Bolsonaro käskis hiljuti brasiillastel koroonaviiruse üle vingumine lõpetada, kuigi riigis on Covid-19-sse surnud ligi 314 000 ja nakatunud üle 12,5 miljoni inimese.

Teadete kohaselt on see esimene kord Brasiilia ajaloos, kui erimeelsuste tõttu presidendiga astuvad korraga tagasi kõigi kolme väeliigi juhid.

Kolm meest, kindral Edson Leal Pujol, admiral Ilques Barbosa ja brigadirleitnant Antonio Carlos Bermudez astusid tagasi eile, päev pärast seda, kui parlamendiliikmete ränga kriitika tõttu oli sunnitud lahkuma Bolsonarole lojaalne välisminister Ernesto Araújo.

Araújot süüdistati suhete halvas korraldamises Hiina, India ja USA-ga, mille tagajärg oli parlamendiliikmete sõnul see, et Brasiilial ei jätku koroonavaktsiine.

Seejärel järgis kiiresti eeskuju kaitseminister Fernando Azevedo e Silva, kellel tekkis Bolsonaroga kokkupõrge relvajõudude lojaalsuse asjus. Azevedo ütles, et relvajõudude lojaalsus peaks olema suunatud riigi põhiseadusele, mitte presidendi isiklikule toetamisele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid