Haiglate koroonaosakondade töötajatel on erakordselt pingeline aeg. Kui psühholoogilised pinged kuhjuvad, ohustavad töötajaid läbipõlemine, töövõime langus ja vaimsed häired. Selle ennetamiseks ja leevendamiseks asutasid Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi magistrandid MTÜ Nõustamispesa, mille eesmärk on pakkuda Eesti haiglate koroonaosakondade töötajatele emotsionaalset tuge, kuulata nende muresid ning otsida lahendusi.

Nõustamispesa juhatuse liikme Anna Helena Ursula Allvee sõnul saavad koroonakriisi leevendamisele peale arstitudengite kaasa aidata ka teiste erialade üliõpilased. „Asutasime Nõustamispesa soovist aidata Covid-19 osakondade töötajaid oma oskuste, tahte ja võimalustega. See on see, mida meie psühholoogiatudengitena saame pakkuda, et praegust kriisiolukorda natuke pehmendada,“ ütles Allvee.

Nõustamine toimub videokõne vahendusel. Magistrante juhendab Tartu ülikooli psühholoogia instituudi õppejõud ja kliiniline psühholoog Kaia Kastepõld-Tõrs.

Kui koroonahaigetega tegeleva osakonna töötaja soovib psühholoogilist nõustamist, tuleks tal kirjutada aadressil noustamispesa@ut.ee ja kirjeldada lühidalt oma muret või meeleseisundit. Nõustamispesa palub kirjale lisada ka haigla ja osakonna nime. Kolme tööpäeva jooksul lepitakse temaga kokku sobiv nõustamise aeg. Nõustamine on tasuta ja nõustatavate andmeid hoitakse konfidentsiaalsena.

Nõustamispesa tegemisi saab jälgida samanimelisel Facebooki lehel.