Slovakkia peaminister Igor Matovič teatas eile, et astub tagasi. Matovičile sai saatuslikuks kuu aega tagasi tehtud ühepoolne otsus soetada koroonaviirusega võitlemiseks Venemaalt Sputnik V vaktsiini, kirjutab Politico.

Matoviči sõnul kavatseb ta kohad vahetada praeguse rahandusministri Eduard Hegeriga, kellest saab Slovakkia uus valitsusjuht. „Tähistame lihavõttenädalat kannatuse, ohverduse ja andestuse sümbolina. Olen otsustanud teha andestusžesti neile inimestele, kes on poliitiliselt nõudnud minu tagasiastumist peaministri kohalt," sõnas Matovič eile.

Pärast Vene vaktsiini otsmist hakkas Slovakkia võimuliit mõranema ja kaks parteid ähvardasid koalitsioonist lahkuda, kui peaminister ei astu tagasi. Viimase kümne päeva jooksul astusid Matoviči survestamiseks tagasi kuus ministrit. Senise majandusministri Richard Sulíki erakond Vabadus ja Solidaarsus lahkus ka koalitsioonist.

Matovič ütles eile, et tal ei ole enam koalitsioonipartneritele neid tingimusi, mis nädal aega tagasi. Toona nõudis Matovič, et Sulík ei naaseks valitsusse.