Lääne-Tallinna Keskhaigla juht doktor Arkadi Popov märkis Delfile, et kuigi ravi vajavate juhtumite arvu langemine on hea uudis ja annab lootust edaspidise suhtes, ei tasu siiski ennetavalt kella lüüa ja liigselt hõiskama asuda.

"Üheks peamiseks põhjuseks võib olla see, et eile oli reedene päev ning seetõttu kirjutati päris palju inimesi haiglatest välja," märkis doktor Popov. "Mõned patsiendid ka paranevad ja nad viiakse seetõttu koroonaosakonnast välja, see on teine variant. Kolmandaks tuleb aga kahjuks silmas pidada ka neid inimesi, kes haiguse tõttu surid."

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti üle Eesti 13 COVID-19 viirusega seotud surmajuhtumit.

EMO endiselt ülekoormatud

Popov ei välista haiglaravi vajavate patsientide vähenemisel ka piirangute mõju. Siiski toonitab ta, et reedesel päeval kirjutatakse alati suuremas mahus patsiente välja kui muudel päevadel.

"Kõige õigemat numbrit näeme esmaspäeva hommikul," sõnas Popov.

Kuigi ööpäev möödus Lääne-Tallinna Keskhaigla koroonaosakonnas Popovi sõnutsi rahulikult, oli erakorralise meditsiini osakond (EMO) siiski muudest abivajajaist pungil.

"Kiirabijärjekord oli EMO ees pikk," nentis Popov. "See probleem eksisteerib edasi."

Koroonajuhtumeid laekus Lääne-Tallinna Keskhaiglasse ööpäeva jooksul 14, Ida-Tallinna Keskhaiglasse 15, Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse 16.

"Koroonajuhtumite arvud on pisut tagasihoidlikumad võrreldes eelmise nädalaga," võttis Popov teema lõpetuseks kokku.