Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) koostöös Eesti Meediaettevõtete Liidu (EML) ning Canoni ja Overalliga kuulutas tänavu 5. märtsil Tallinnas välja 2020. aasta foto- ja videoauhindade võitjad.

2020. aasta uudisfoto võitja on Äripäeva fotoreporter Liis Treimann fotoseeriaga “Teine laine. “Kui intensiivis on kas või üks vaba koht, on mu hing rahul.” Seeria on pildistatud 2020. aasta detsembris riigi suurimaks puhangukoldeks kujunenud Ida-Virumaa haiglate koroonaosakondades.

Sama fotoseeriaga võitis Liis Treimann ka „Aasta pressifoto 2020” preemia.

Parima olemusfoto auhinna sai Stanislav Moškov Õhtulehest fotoseeriaga „Rahvusballett karantiinis”. Fotoseeria on tehtud Eesti Rahvusballeti trupist eriolukorra ajal.

Parima spordifoto võitis Postimehe fotoreporter Tairo Lutter fotoga “Esinumber”. Foto on tehtud Eesti tennise esinumbrist Anett Kontaveitist kodusel Fed Cup turniiril.


Parima portreefoto auhinna sai Andras Kralla Äripäevast fotoga “Visionäär”, millel on Jaan Manitski, kes arendab kodukülas Viinistul kunstielu.

Samuti kuulutati välja pressivideo konkursi võitja. 2020. aasta parima pressivideo auhinna said Erik Tikan ja Sander Punamäe Postimehest videoga “Robert”. Tegemist on lühidokumentaaliga Eesti mehest, kes käis aastal 2014 Süürias ISISe vastu võitlemas.